WP4S-3R3JA2 WELWYN RESISTOR, 3R3 4 WATT 5%
Part Nnumber
WP4S-3R3JA2
Description
RESISTOR, 3R3 4 WATT 5%
Producer
WELWYN
Basic price
Power Rating: 4W Product Range: WELWYN - WP-S Series Resistance: 3.3ohm Resistance Tolerance: ± 5% Resistor Case Style: Axial Leaded Resistor Element Type: Wirewound SVHC: No SVHC (16-Jun-2014) Temperature Coefficient: ± 200ppm/°C Voltage Rating: 100V
Following Parts
Random Products
(keyword WP4S-3R3JA2 WELWYN RESISTOR, 3R3 4 WATT 5%)